Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
МУЗИКА

Найкращі українські альбоми 2024 року станом на зараз

Грайм, дарк-соул, електро, техно, IDM та навіть лоуеркейс

  • Текст: Редакція
  • 7 August 2024

СІЧЕНЬ


ТИСК — Reworks EP

Один із засновників Rap.Ua Антон Назарко достатньо добре вивчив реп-сцену зсередини, аби у власній творчості уникнути схожості з будь-ким іншим. В парі з рейв-діггером та електронним продюсером Алексом Первухіним вони взялись за оригінальну та зухвалу ідею — винайти український грайм. Так з’явився ТИСК.

Самобутність дуету вразила всіх. Ще в 2021 році вони добряче качнули Brave! Factory Festival, а вже в 2022 — харківський простір Some People, який сам же Антон (та друзі) відкрили в найскладніший момент в історії свого міста.

Всього за декілька років ТИСК встигли видати подвійний альбом, зняти документальний фільм та провести серію аудіо-візуальних перформансів «Тиск.Досвід». В січні 2024 ТИСК завершили творчий цикл збіркою реворків, яку дропнули на вінілі та в цифрі. «Reworks» — жанрово розкутий запис, який вражає точністю цитувань та алюзій на рейв-класику 30-річної давнини. Це «саме той» джангл, брейкс та тріповий транс. Логічно, що збірка отримала схвальні відгуки від селекторів зі всього світу.

Jad Abstrock — Introvert 2

Бітмейкер, фотограф та модель з Хмельниччини Jad Abstrock точно не страждає від творчих криз. За останні півроку він видав вже два повноформатних альбоми. «Introvert 2» — перший з них. Більш того, це десь 32-33-й реліз продюсера за останні 7 років. Причина такої високої продуктивності — знайдений одного разу творчий рецепт: мрійливий, приємний вухові лоу-фай хіп-хоп, повністю побудований на семплах. Найчастіше Jad Abstrock шинкує американський соул, фанк та музику зі старого кіно, але на «Introvert 2» він шанує ще й Японію — дігерський краш останніх років. Наприклад, найбільш вдалий трек з альбому — Two Ways майже повністю побудовано на еталонному смуз-джазі Yasuko Agawa — L.A. Night.

Unusual Cosmic Process — Philosophy of Tenderness

Досвідчений український продюсер Армен Акопов видав чергову порцію першокласного ембіент/дроуну на австралійському лейблі, що має просту та зрозумілу назву Ambient Soundscapes.

Yes Stanley — Yes Stanley’s Secret

Девіантна електроніка для всіх, кого втомили жанрові класифікації. Альбом-виклик. Зумисне недбалий в драматургії та композиції, але ретельно продуманий в нюансах.


ЛЮТИЙ


Ї — Тіні ховаються в темряві

8Kays — Falling Down EP

Andrey Kiritchenko — Maria

jockii druce — Trashhouttttttt

До виходу «Trashhouttttttt» можна було б побазікати про кризу дебютного альбому, що завжди спіткає хайпових дебютантів, до яких в аудиторії формуються зависокі очікування. Але яка тут криза? Якщо jockii druce в принципі народився з жесті та хаосу. В 2022 році дніпровський репер був одним з небагатьох артистів, яким вдалось не впасти в творчий смуток чи героїчний пафос. Дрюс зробив все навпаки — препарував шокуючу реальність через тонку іронію та легку відчуженість. І це спрацювало!

На дебютному альбомі jockii druce пішов далі від теми вторгнення, яка вмить зробила його зіркою (Шо ви Браття), вивчаючи вплив війни на ментальний стан українського суспільства. Дрюс не зважує вислови. Він читає, як думає, розсікаючи своєю лірикою наче катаною всі ті уявні бульбашки, в яких живуть мільйони українців.

Вони все знають — лаконічний спіч про ефемерність захищеності приватних даних в мережі. Пайка стайл плюс Так, а нахуя — жорсткий ляпас всім, хто замість єднання прискіпливо перевіряє своїх співвітчизників на прийнятний рівень їх українності. Якщо чесно всім на тебе по хуй — демотивуюче-терапевтичний заклик до блогерів та інфлюєнсерів, які мають купу енергії та обмаль критичного мислення. audiovova — легкий копняк друзям, які зарано захомячились в домашньому затишку. І все це під веселий uk-хаус, дивакуватий бейс, електро та ембіент.

Parking Spot — All the Factors That Don’t Matter

Похмурий та вишуканий IDM/глітч/ембіент від резидента лейблу Dnipropop Марка Медведєва. Сподобається всім шанувальникам пізнього Pantha Du Prince, Натана Фейка та FENNESZ.

Stanislav Tolkachev — Vira

Можливо, найбільш глибокий, меланхолійний та інтимний запис від класика українського техно. Реліз відбувся на іспанському лейблі Semantiсa Records. За три місяця після «Vira», Tolkachev повернувся до більш жорсткого параноїдального техно, видавши в кінці травня 5-трековий вініл на NECHTO Records.


БЕРЕЗЕНЬ


Andrii Kunin — Lost Toys

Водночас моторошний і прекрасний альбом, в центрі якого образ іграшок, покинутих дітьми внаслідок війни та переселень. Для створення потрібної атмосфери Andrii Kunin дійсно використовує звуки іграшок, вплітаючи їх в складний, мозаїчний звуковий ландшафт з мерехтіння physical modelling синтезаторів та напівакустичних текстур. «Lost Toys» трохи нагадує те, що роблять зірки ісландського лоуеркейс Múm, дует Matmos чи (в окремих випадках) Метью Герберт. Останній якось казав: «Візьміть 10 найкращих альбомів останнього десятиліття та 10 найбільших подій того ж часу і ви не знайдете нічого спільного». Ось зворотній приклад. Нажаль…

BADWOR7H — По Колу

Зразковий тін-поп — драйвовий, іронічний та винахідливий. BADWOR7H має всі шанси для того, аби в лічені роки стати дуже затребуваним продюсером на українській інді та навіть поп-сцені. Обізнаний в актуальних електронних трендах майстер чіпких бітів, який не цурається створювати віральні, хітові пісні. Такі потрібні всім! Та поки зірки не «розписали» хлопця по своїх щільних студійних графіках, BADWOR7H бавиться в самвидат. Але вже тут чутно його великий потенціал. Слід зацінити пісню Слухай за участі не менш обдарованої сонграйтерки Renie Cares. Ця пісня мала б бути в найгарячішій ротації на радіо.

Echodive — Luxx

В 2024 році нові релізи на лейблі Mystictrax виходять не рідше, ніж подкасти його боса Вови Lostlojic’а на каналі Mixmag — тобто раз на місяць. Справжня перлина стрімко зростаючого бек-каталогу Mystictrax — міні-альбом Luxx від анонімного продюсера Echodive. Відчужене електро та чуттєвий uk garage за канонами Bicep.

Yuriy Bulichev, Monotonne — Unrelated

Один з учасників лейблу Dnipropop — Юра Буличев — записав чудовий медитативний альбом, який надто просто було б назвати словом «ембіент». Це дуже стриманий, аскетичний, але насправді-то еклектичний запис. Тут є натяки на абстрактний шугейз наче з «Межі контролю» Джармуша; є потойбічні вокалізи Mavka, типовий kosmische musik та навіть концептуальний musique concrete (трек з промовистою назвою Весна в руїнах).


КВІТЕНЬ


Гайтана — Сонце в тобі

Блогери та жовта преса роками ламають голову: куди поділась Гайтана? Чому її не чутно? Чому вона не дає інтерв’ю? Чому вона хз… не заспіває з Alyona Alyona, аби гучно повернутись на сцену? Людям, які активно залученні в жорстку шоу-бізову боротьбу, дійсно складно зрозуміти, як це воно — любити музику в собі, а не себе в музиці. Тому що для багатьох це, нажаль, не питання вибору. Любити музику в собі можна тільки тоді, коли вона там всередині тебе дійсно живе. Коли ти шкірою відчуваєш грув, володієш досконалою вокальною технікою та маєш талант до створення розкішних мелодій. Якщо в тобі цього немає, то ти маєш всім (насправді — собі) постійно щось доводити — цифрами, стрімами, статуетками, екранами Gulliver.

Гайтані не потрібно щось доводити — ані собі, ані іншим. Вона вміла, вміє і буде вміти робити найкращий фанк-соул на українській сцені. Вона може зникнути з радарів на 10 років і повернутись з новим альбомом (як зараз), взагалі не втративши форми. Гайтана може дозволити собі бути поза трендами та не чепурити аранжування модними сезоними звуками. Вона може дозволити собі не співати про буквальне сьогодення, не робити віральні TikTok-звуки, не співати дуети з фрешменами. Її свіжий лонгплей «Сонце в тобі» — це не rocket, не medium… Це long train runnin’ альбом. Збірка пісень (бо абсолютно нових тут лише дві — Кохаю та Нова Весна), які залишаться поза часом. Десь як Incognito, Imagination чи Soul II Soul.

Andromeda Dreams — Hyperion

Для того, щоб в 2024 році писати класичний синтвейв, треба свідомо відмовитись від будь-якої творчої унікальності. Компенсувати це можна якістю аранжування, досконалим зведенням та мастерингом. Тоді це матиме свого слухача. Ризикований жанр! Бо якщо ваш синтвейв не дуже круто звучить, то він автоматично поповнює звалища космічного брухту на просторах Bandcamp. Київський продюсер Andromeda Dreams ризикнув та взяв безпечну висоту! Його альбом «Hyperion» звучить на рівні з неоновими героями Bandcamp типу Tom Crux чи Paper Panda, але поки поступається абсолютному чемпіону з ретровейв-синтвейв-дрімвейв тріатлону — поляку Noizz Factor.

Death Rate a Politics — Світ Вичерпав Себе

Цей реліз має дуже інтригуючий початок… The Orb, ти? Але далі все швидко скочується в типовий думерський стафф. Від того заявлені в назві альбому роздуми про глобальні катаклізми звужуються до конспірологічних теревень на темній кухні. З такими коливаннями Death Rate a Politics проходять всі 47 хвилин звучання — іноді все настільки розвалюється і пливе, що музика стає відверто аматорською. Іноді — навпаки, тут промацується якесь дуже прикольно зерно — інтуїтивні алюзії на чиказький індастріал, колдвейв та дрім-поп. Дослухати альбом до кінця буде важко, але Death Rate a Politics принаймні спрямовані на пошук чогось дійсно оригінального.

Lostlojic — Nightxplode

Бос лейблу Mystictrax — діджей та продюсер Вова Lostlojic завітав в гості до нідерландського DIY-лейблу Infinite Pleasures. Із собою приніс блюдо, яке краще споживати холодним. Тут всього по-троху: діп-техно швидкої заморозки, нью-біт грубого помелу та брейкс з нью-ейджовими прянощами. Смачно, корисно та поживно!

Nikow — Сонь, Ти Спиш?

Сенсаційний Nikow в черговий раз підтверджує той факт, що пересічний український слухач набагато розумніший за всіх тих, хто намагається йому догодити, виміряючи маркетинговою лінійкою — що людям залетить, що у них болить чи свербить? Фактурний, стильний, з проникливим поглядом — Діма Ніков має всі шанси, аби стати кумиром для десятків тисяч дівчат. Власне, він вже на шляху до цього. На ізі зробив солд-аут в Bel’Etage та випередив в Apple Music альбом Тейлор Свіфт. Музика Nikow — дарк-соул західного зразка. З гітарним фузом, лайтовим шугейзом, перевантаженим басом та псевдо-хардкорними бітами. Це той саунд, що ставить багатьом трендовим артистам Майк Дін. Чи той саунд, що поза номерними альбомами (наприклад, в саундтреку «The Idol») дозволяє собі The Weeknd. І це те дуже вільне (тим і класне!) розуміння сучасного соулу, яке має австралієць Genesis Owusu чи 070 Shake (слухати «Natural Habitat»).

swipeex. — q.Lu vloops pt.two

Захоплива семплоделіка з Харкову. 19 коротеньких, але різноманітних та качових замальовки в стилі абстракт хіп-хоп. Це не конвеєрний чіллхоп чи фонк для 10-годинних відео на YouTube. А музика, що має шляхетне походження. Бере начало від Madlib та J Dilla й досі живе завдяки послідовникам: Dday One, RJD2 чи Kid Koala.

TYAGAR — Somewhere in Kyiv…

Сучасне даунтемпо, бедрум-електроніка та ф’юче-бітс, яке нагадує одразу все і по троху із чартів The Hype Machine або генеративних плейлистів Indie Shuffle. Фонова музика, яку за бажання можна зробити гучніше і тоді вона стає ідеальним саундтреком для самотньої поїздки за кермом авто вечірнім мегаполісом.

Woo York — Frozen Lake

Дует Woo York, як і Stanislav Tolkachev, цього року теж відмітились релізом на іспанському лейблі Semantica Records. Назва «Frozen Lake» прямо натякає на характер музики їх нового релізу. Це все ще патентоване техно Woo York, але на цей раз натхнене неспішною величчю природи — замерзлим озером, вкритими снігом гірськими вершинами чи може ісландськими фйордами.


ТРАВЕНЬ


Astronata — The Spotlight

Після тривалих експериментів з гіперпопом, техно та IDM дует Astronata видав міні-альбом тендітного, романтичного і напрочуд світлого інді-поп. Коли шуму та пульсації в музиці проєкту трохи поменшало, на перший план вийшов вокальний та сонграйтерський талант Нати Сміріної, чия творча майстерність з роками набуває вишуканості і легкості.

Bloom Twins — Transformer

За 10+ років музичної кар’єри сестри Купрієнко декілька разів кардинально змінювали звучання. В японському турі з Duran Duran вони співали сумний дарк-поп. Потім на певний час пішли в EDM, де малу серію вдалих колаб з Benny Benassi, Jan Blomqvist і Sofi Tukker. А от теперішні Bloom Twins — це вже енергійний поп-панк/поп-рок в діапазоні від Le Tigre до No Doubt часів «Rock Steady». В такому втіленні Bloom Twins звучать найбільш органічно. Тепер серед прихильників їх музики сам Ленні Кравіц! А разом з ним — тисячі нових фанатів по всьому світу.

Kler — Яка є

Творчий дует співачки Kler та саунд-продюсера Антона Кукрі демонструє прогрес від релізу до релізу. Після минулорічного успішного синглу Любов, що увійшов до числа найкращих пісень року за версією Mixmag Україна, цієї весни Kler презентувала повноформатний альбом. З перших же звуків стає зрозуміло, що Kler та Антон не просто хочуть звучати на радіо чи збільшити аудиторію в Spotify. Вони мають на меті зробити хоча б точковий, але level up для всієї української поп-музики. Індустрія інертна, вона не одразу це розуміє, але насправді в цієї пари виходить задумане! Пілотний сингл Зірка приємно нагадує роботу Стюарта Прайса для Мадонни, Над Хмарами — наче The Weeknd — A Lonely Night часів радіо «Ера», а Ланіти — strike a pose по-українськи. Практично всі пісні з альбому «Яка є» знаходяться в гарному балансі між спадком Миколи Мозгового, Володимира Івасюка та сучасними західними поп-стандартами — Джессі Вейр, недавній сольник Джейка Ширса із Scissor Sisters, Doja Cat тощо.

Ragapop — Do You Listen to Ragapop?

Soundots — Dark Circuit


ЧЕРВЕНЬ


Glück+Persona — Furious Styles

Haido — Volley

Читати: ПРИБУТТЯ: HAIDO

Revsun — Transparent


ЛИПЕНЬ


Mommy Buys a Dance Machine — FRAGMENTS

Список буде оновлюватись щомісяця, включно з кращими альбомами липня.

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…