Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
ІНТЕРВ'Ю

Інтервʼю: EINMUSIK

Інколи використання інструментів нестандартним способом та прийняття недосконалостей — це теж мистецтво

  • Текст: Mr.Sunny | Текст: надано артистом
  • 10 September 2024

У перший вікенд вересня столичне електронне ком'юніті отримало цілий перелік заходів із харизматичними зірками електронної музики. Один з артистів особливо виділяється безкомпромісною відданістю своїй справі саундпродюсера та діджея. Артист з досвідом, що вимірюється десятками років на сцені, керівник успішного лейбла Einmusika Recordings, справжній інтелігент та візіонер електронної сцени — Самуель Кіндерманн, відомий під сценічним ім’ям EINMUSIK. Його глибоке розуміння музики, здатність відчувати пульс часу та постійне бажання експериментувати роблять його не лише авторитетом у світі електронної музики, але й натхненником для молодих музикантів у всьому світі.

Цього року EINMUSIK відзначає 20-річчя творчої кар'єри світовим туром «20 Years On-stage», з цієї нагоди Mr.Sunny зустрівся з музикантом, щоб дізнатися секрети його успіху.

Mixmag: Мене дуже вразив твій виступ у Києві! Ти буквально роздаєш людям енергію!

До речі, тобі пощастило! Під час виступу не лунала повітряна тривога, тому сет не зупинявся. Багато електронних артистів не ризикують приїжджати до України в часи повномасштабної війни. Що стало вирішальним чинником у твоєму рішенні?

EINMUSIK: Дякую, що запросили!

Я вже кілька разів намагався приїхати саме під час війни. Востаннє я грав тут, здається, у листопаді 2021 року на приватному заході. Мені дуже сподобалася тогочасна атмосфера, я відчув тісний зв'язок з людьми. А через два місяці почалася війна. Я відчув глибокий смуток, адже в мене залишилися прекрасні спогади про Україну. Я чекав можливості повернутися, і зараз настав правильний час. Ми також враховували можливі форс-мажори та потенційне скасування заходу, якщо ситуація погіршиться або подорож стане менш безпечною. Але мандрівка пройшла під щасливими зірками!

Mixmag: В столичних ЗМІ віруситься фраза «Київ — це новий Берлін». Я не міг не запитати, у тебе як у справжнього мешканця Берліну — чи є хоч часточка правди в цьому твердженні?

EINMUSIK: По-перше, я не народився в Берліні. Я виріс у Гамбурзі, на півночі Німеччини, але вже близько 15 років базуюся саме в столиці. По-друге, Берлін знаю дуже давно, ще з дев'яностих років, коли їздив туди на вечірки, тому що два міста знаходяться не так далеко один від одного. Саме тому я знаю, яким був Берлін, скажімо, 20 років тому. Цю енергію, атмосферу та живий настрій відчув тут, коли грав минулого разу. Але я не можу поставити знак дорівнює між Києвом і Берліном. Я недостатньо добре знаю Київ та Україну, через те що знаходжусь тут короткий час. Проте, я впевнений, що він (Київ) має свій значний вплив. Звісно, є схожі моменти, проте кожне з міст особливе по-своєму.

Mixmag: Існує думка, що найбільш прогресивні електронні тренди приходять саме з Берліну. На твою думку, які тренди зараз домінують?

EINMUSIK: Оскільки протягом року всі вихідні проводжу на гастролях, сам на вечірки майже не ходжу. Також, мені вже за сорок, і я навряд чи доєднаюсь до молодих дітей у клубах. Тому, можливо, я не в курсі всіх існуючих трендів. Але, вся моя команда, яка займається музикою, базується в Берліні. Тому можу поділитись деякими спостереженнями. Афро хаус зараз надзвичайно популярний. Доречі, в Києві я грав декілька треків в цьому жанрі й люди реагували дуже добре. І це, можливо, новий тренд. Берлін, як відомо, має таких артистів і вони збирають стадіони. Це просто божевілля! Також з'явився новий варіант моди на музику «90-х». Це на швидку руку, дешево та недбало оброблена музика дев'яностих. Я називаю це TikTok-техно. Воно з'явилося завдяки TikTok і пандемії, коли люди не могли відвідувати музичні заходи й вимушені були лише дивитись відео. Існує багато діджеїв, які побудували на цьому успішний маркетинг. Можливо, вони вправні у своїй справі, можливо, — ні. Але через візуальний вплив в соцмережі, вони стали дуже популярними. Хоч я не в захваті від цього, але розумію, що молоді люди, які не чули саунд 30-річної давнини — зараз сприймають таку музику як щось нове. Можливо цей тренд прийде і до вас. Сподіваюся, не в повну силу, бо я не дуже люблю це TikTok-техно. В Берліні можна спостерігати новий рейв-культурний рух: молодь ходить в одязі яскравих кольорів і наслідує 90-ті. Якби я зберіг свій одяг з тих часів то повністю адаптувався.

Mixmag: Твій виступ в Києві проходив в рамках ювілейного туру «20 Years On-stage». А з чого почався твій шлях діджея? Я знаю, що свої перші треки ти записував на Atari ST. Що ще входило до комплекту?

EINMUSIK: Це EINMUSIK — 20 років. Але, насправді я почав займатися діджеїнгом майже 30 років тому. У дев'яностих я грав музику в стилі джангл і драм-енд-бейс. Перший мій виступ відбувся у 1994 році і я досі маю флаєр з тієї вечірки. Тож у листопаді цього року я святкуватиму 30-річчя своєї кар'єри діджея. Як все починалось? Мені було десь 14 років. І саме тоді я почав писати музику, працюючи з комп'ютером у друга. Це було щось на кшталт Atari, і в нас здається був семплер Akai MPC 1000. З ним неможливо було щось зробити, буквально нічого! Але з кожним новим кроком я зростав! Наприклад, я почав працювати з ранньою версією Logic 2.3. Також я пам'ятаю першу версію Ableton. Тож я пройшов через всі ці DAW з самого початку. Коли комп'ютери стали досить потужними, я робив майже все на них протягом перших 10-15 років. Гроші на синтезатори та інше обладнання з'явилися пізніше. За останні десять років моя студія суттєво оновилась. У мене є ціла купа різних синтезаторів і драм-машин – як старих, так і нових моделей, професійне обладнання для мастерингу та перформансів. Моя студія повністю обладнана і мені більше нічого не потрібно. Я важко працював над цим і дуже щасливий мати таку студію. Я використовую усі ресурси, але моїм улюбленим синтезатором на сьогоднішні залишається, Moog Subsequent 37. Всі басові партії своїх треків я роблю на ньому. Також мені дуже подобається яскравість звуку Prophet-6 від Dave Smith Instruments. Це неймовірні, універсальні синтезатори. Ще — вражаючий Novation Peak. А як улюблені драм-машини у мене є класичні моделі Roland TR-808 та 909. На додачу, драм-машини від Elektron дуже гарні. У мене є все, що потрібно – від «іграшкових» речей до професійного обладнання.

Mixmag: Чи ти вже використовуєш ШІ для створення треків? Як ти ставишся до такої практики?

EINMUSIK: Я особисто ще не використовував його, але знаю деяких артистів, які вже працюють з ним. Я думаю, що це буде більш актуально для попмузики і радіо формату, тому що ШІ вже може створити ідеальну поппісню, яка буде потенційно підходити для 85% населення. І я думаю, що це тільки початок. Для нас, саунд продюсерів, що займаються електронною та андеграундною музикою ШІ може стати непоганим інструментом. Чому б ні? До речі, може бути цікаво використати такий інструмент непередбачуваним «неправильним» чином. Пам'ятаєш історію автотюну для вокалу? Спочатку він був розроблений, щоб допомагати співакам співати чистіше, коригувати їхній вокал. Але для Cher вперше автотюн використали не так, як всі інші. Цей «Cher»-ефект, коли голос починає «фліпати», завдяки автотюну став невід'ємною частиною R&B. Творець автотюну ніколи не планував, що плагін буде використовуватися таким чином. Так само може статися зі штучним інтелектом. Хтось використає інструмент не за призначенням і можливо створить щось цікаве та унікальне. Минулого року я працював із відео артистом з Мексики, який відомий тим, що використовує ШІ для створення музичних відео. Це відео трохи «глючне» і воно нагадує роботи Aphex Twin, коли ти бачиш щось нормальне, а потім раптом в якийсь момент бачиш якусь «дичину» через своєрідний творчий «глюк». і ти думаєш: «О, чорт, що це було?». Інколи використовувати інструменти не так, як їх планували та залишати неідеальні моменти – також мистецтво.

Mixmag: В Україні є негласне табу на запис звуку сирени у трек. Такий звук може бути недоречниім і викликати тривогу у оточуючих. Чи є у тебе звук, які ти ніколи не додаси до свого треку? Які звуки тебе бісять в сучасному EDM?

EINMUSIK: Я думаю, це щось на зразок звуків старої євроденс музики. Особисто мені не подобається детюнований пила-подібний звук на синтезаторах, який сьогодні використовується для рейв-звуків. Вже в дев'яностих це звучало доволі дешево. А зараз — тим більше! Якби ти використав подібний звук в треці двотисячних… Чувак, тебе б засміяли! Чому ти використовуєш готовий пресет? Створюй власний звук! Знаєш, раніше електронна сцена була набагато вимогливішою. А сьогодні більшість ледачих продюсерів знову і знову використовують вже готовий пресет саундс Це так нудно! І такий звук я ніколи не використав би у своїх треках. А ще я ненавиджу звук з хаус-сцени: «woop - woop» (звук схожий з інтро KRS-One — Sound of da Police). Я ненавиджу, коли діджеї починають видавати такий звук на танцполі. Мені це огидно. Я його терпіти не можу!

Mixmag: Давай краще поговоримо про приємну музику! Чи ти плануєш випустити альбом присвячений 20 річному ювілею EINMUSIK, за аналогією з вже існуючим – «10 Years Album»?

EINMUSIK: Я хочу створити альбом, але без жодного конкретного контексту, девізу чи заголовку над ним. Але через гастролі я майже не маю часу на студійну роботу і це трохи сумно.

Mixmag: Ти власник та A&R Einmusika Recordings. Наскільки сильно стрімінг сервіси вплинули на роботу лейблу? Які позитивні та негативні приклади впливу стримінгів ти бачиш?

EINMUSIK: Є багато людей, які скаржаться на стримінгові сервіси, але тільки не я. Завдяки стрімінгам я можу платити своїм співробітникам зарплатню. Близько десяти років тому Soundcloud був домінуючим стримінгом, але з нього неможливо було отримати жодних грошей. А в наш час, наприклад, якщо у тебе є велика аудиторія на Spotify, це дає тобі досить непоганий прибуток. Можливо розміри роялті не є повністю справедливими, але раніше ти взагалі нічого не отримував. У нас великий каталог. На EINMUSIKA вже майже 300 релізів.

Mixmag: У тебе на лейблі підписані українські артисти Off Night, Neumateria та Monastetique. Чи ти граєш треки цих артистів у своїх сетах?

EINMUSIK: Всі вони гарні. Я є A&R лейблу. Тож, я вирішую яка музика буде виходити. Це суто мій смак. Все дуже просто: якщо трек мені подобається — я його випускаю. І з роками я зрозумів, що мій смак — успішний. Мені подобається вся музика яку я видаю. Але останнім часом Off Night виконує дуже хорошу роботу. Я підписав їх новий EP кілька тижнів тому і він вийде наприкінці року. Мені справді подобається те, що вони роблять, і я часто граю їх у своїх сетах.

Mixmag: Які найпопулярніші помилки роблять молоді саунд продюсери, коли надсилають тобі треки для лейбла?

EINMUSIK: У мене є асистент, який попередньо відбирає музику. Кожного тижня ми отримуємо близько 150 демо. І більшість із них — це сміття. Більшість з них неякісні демки які нікуди не годяться. Найчастіша помилка — відсутність опису або презентації артиста: хто цей музикант, як він пов’язаний з лейблом і таке інше. Це не обов’язково має бути довга історія. Достатньо коротко написати про те, чому він надсилає нам свою музику. І головне — музика має бути якісною. Якщо цього немає, трек — потрапляє в корзину, я навіть не буду це слухати.

Mixmag: В моєму колі діджеїв — артисти дуже сумують, якщо їх трек не потрапив в Beatport TOP 100. А ти колись сказав, що для тебе цей показник не є важливим. Чому?

EINMUSIK: О, це досить просто. Якби ти побачив статистику прибутків лейблу, то дізнався що Beatport приносить лише 10-12 відсотків. Це майже нічого. Spotify приносить 65% від загального прибутку лейблу. Тож, Beatport — це маленька ніша, лише для діджеїв. І в цій ніші навіть немає діджеїв, що заплатять за вхід на твої шоу. Це люди, що хочуть бути в списку гостей. Отже, звісно, Beatport важливий, тому що ми робимо музику для діджеїв. Але треба враховувати, як твоя музика подобається широкій аудиторії на Spotify, Apple та YouTube. Beatport — гарна штука, але це вже старомодна платформа, лише для діджеїв.

Mixmag: Багато діджеїв домовляються з колегами, щоб їх треки купували та штучно збільшували продажі на Beatport. Як ти дивишся на таке?

EINMUSIK: Це повний булшіт! Все чітерство — це буллшіт! І купівля цифр, і купівля фанатів – це все нісенітниця. Тому що, вже є інструменти штучного інтелекту для промоутерів, які перевіряють, який у тебе рівень довіри. Тож, якщо у тебе 100 000 куплених лайків на Instagram, але немає якісних показників на Spotify, то очевидно, що ти шахрай, і це тобі не допоможе. Я рекомендую органічно зростати. Це завжди найкращий шлях, тому що якщо ти насправді охоплюєш аудиторію, вона не зникне! Якщо їм подобається твоя музика, вони не підуть. Ти більше не можеш їх розчарувати, вони вже відчули щось через твою музику. Тому набагато важливіше дозволити всьому органічно зростати з часом, аніж обманювати. Але це не означає, що можна, наприклад нехтувати рекламою. Це спосіб отримати видимість. Якщо ти зростаючий артист і публікуєш контент, який збирає лише 50 лайків, то ти фактично ти не маєш видимості. В такому випадку іноді варто витратити, не знаю, 100 євро або щось подібне, щоб трохи підвищити видимість. Але не для того, щоб хитрувати «мертвими акаунтами», це не має сенсу. Крім того, Beatport може відстежувати це і блокувати тебе. Це небезпечно. Не робіть цього.

Mixmag: Ти маєш 20 років творчої діяльності… Як EINMUSIK. Як ти думаєш скільки поколінь клаберів ти виховав?

EINMUSIK: Скільки поколінь? За два десятки років, я думаю — це два або три покоління людей, особливо продюсерів, які були натхненні моєю музикою. Кожні 5-10 років приходять нові люди на сцену. Тому, можливо, вже кілька поколінь.

Mixmag: Я хочу вкотре привітати тебе з творчим ювілеєм і побажати щонайменше 5 таких же! До речі, українська редакція Mixmag святкує перший рік активної діяльності…

EINMUSIK: Так! Прийміть багато-багато щирих вітань. Зберігайте позитивний настрій! Сподіваюся, скоро побачимось!!!

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…